Derby, ach te derby...

Dnia 20.09.2015r. na boisku w Czarnowie odbył się mecz A klasy rozrywkowej okręgu zielonogórskiego pomiędzy Czarni Czarnowo a Pogoń Wężyska. Drużyna gości wystąpiła w następującym składzie:
Marcin Pawelski-Kamil Kwiatkowski,Daniel Brajerek, Adam Kułacz,Dawid-Łukasz Kuzdrowski,Mateusz Kasowski(45"k), Mariusz Karbowiak(k),Paweł Wilk,Patryk Sochacki- Krystian Borodo
Od samego początku zawodów można było zauważyć lekką dominację gry przez drużynę z Wężysk. Można powiedzieć, że "pachniało golem", lecz niestety........ w 21. minucie gospodarze wychodzą na jedno bramkowe prowadzenie. Czarni-Pogoń 1:0. Goście od momentu stracenia gola walecznie zaczęli odrabiać straty. Skutkowało to żółtą kartką dla kapitana Pogoni Mariusza Karbowiaka oraz zawodnika gospodarzy. Druga połowa rozpoczęła się od dwóch zmian w drużynie gości. Boisko opuścił kapitan Mariusz Karbowiak i Łukasz Kuzdrowski (opaskę kapitana przejął Mateusz Kasowski) a na boisko wszedł Szymon Łopatkiewicz i Tomasz Maz. Od pierwszych minut drugiej połowy widaćbyło walkę i serce jakie piłkarze wkładali w tospotkanie. Dobrym strzałem w poprzeczkę popisał się Mateusz Kasowski, lecz odbitą piłkę do siatki nie udało się skierować Patrykowi Sochackiemu. Zawodnicy z Wężysk do 60 minuty mecz otrzymali jeszcze dwie żółte kartki (Mateusz Kasowski, Paweł Wilk), lecz zawodnicy gospodarzy także nie grali czysto co skutkowało karą żółtej kartki dla ich zawodnika. 68 minuta meczu GOLLLL!!!!!!! Gra toczyła się z przebłyskami obu drużyn lecz nagle w 68. minucie spotkania piłka znalazła się w polu rzutu rożnego gdzie podawał ją Mateusz Kasowski. Zawodnicy Pogoni doskonale ustawili się polu karnym rywala co skutkowało golem samobójczym Jakuba Grochowskiego. Aż do mniej więcej 83. minuty gra była w miarę wyrównana. W 83. waleczne (jak zresztą cały mecz), lecz nieszczęśliwe pięć minut zaliczył Tomasz Grzelak.Zawodnik w przeciągu pięciu minut zapracował na dwa żółte kartoniki. Zawodnicy gospodarzy dokończyli mecz w dziesięciu, lecz nie skutkowało to zmianą wyniku. Derby zakończyły się wynikiem 1;1. Jak na derby przystało meczowi towarzyszyły ogromne emocje na boisku a zarazem na trybunach. Dziękujemy wszystkim zawodnikom Wężyska zarazem naszych sąsiadów Czarnowa za możliwość oglądnięcia tego widowiska. Dziękujemy również kibicom za przybycie na spotkanie. Zawodnikom z Czarnowa życzymy powodzenia w nadchodzących kolejkach i serdecznie zapraszamy na kolejne DERBY, które już na wiosnę na boisku w Wężyskach. Wszystkich sympatyków Pogoni już teraz zapraszamy na kolejny mecz, który rozegrany będzie pomiędzy Pogoń Wężyska a Energetyk Dychów w najbliższy weekend na boisku w Wężyskach.Jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękujemy.