Brawo Czarni...

W niedzielę (06.11.2016r.) na boisku w Wężyskach odbył się mecz pomiędzy miejscową Pogonią a Czarnymi Czarnowo. Naszymi sąsiadami. Gospodarze wystąpili w następującym składzie:

roster.substituted.change81'

DERBY... ach... te DERBY... Ja wiadomo DERBY rządzą się swoimi prawami. Dzisiejsze spotkanie idealnie odzwierciedliło to stwierdzenie. Początek spotkania zaczął się obiecująco dla Pogoni. Trzymaliśmy piłkę na połowie przeciwnika stwarzając kilkakrotnie dogodne sytuacje. Czarni mieli duży orzech do zgryzienia jak przedostać się pod Naszą bramkę. Udało Im się to nielicznie, lecz nie wykorzystali stworzonych sytuacji. Pogoń natomiast sukcesywnie podchodziła pod pole karne przeciwników. Owocem tejże pracy były dwa trafienia w pierwszej połowie. Pierwszą bramkę w 20. minucie z rzutu karnego zdobył Maciek. Wykorzystał On przyznaną przez sędziego "11." po faulu właśnie na Nim. Drugie trafienie podwyższające wynik na 2:0 zaliczył Andrzej. Idąc lewą stroną boiska pewnie wykorzystał wypracowaną przez drużynę sytuację. Posłał piłkę idealnie w boczną siatkę bramki strzelając lewą nogą. Przerwa.... Na drugą połowę piłkarze obu drużyn wyszli odmienieni. Czarni zaczęli dobrze grać w piłkę a reprezentanci Pogoni pomimo chęci i ogromnej walki obniżyli swój poziom gry. Znowu zawiodła skuteczność... Już w 46. minucie meczu dosłownie 30 sekund po wznowieniu gry goście cieszyli się z trafienia kontaktowego. Źle rozpoczęta połowa miała swoje kolejne skutki. W 56. minucie gry wynik został zrównany. 10 minut po trafieniu kontaktowym Czarni wyrównują wynik spotkania. Kilkanaście minut później pomimo zaangażowania z strony piłkarzy z Wężysk Czarni podwyższają wynik meczu na swoją korzyść. 3:2.... Jeszcze nic straconego. Niestety... do końca spotkania nie udało się wyrównać wyniku. Podczas drugiej połowy na boisku ławka Pogoni dokonała trzech zmian. W miejsce Mariusza (opaskę kapitana przejął Piotrek), Mateusza i Krystiana pojawili się kolejno Szymon (53 minuta), Grzesiek (71minuta) oraz Rafał (81minuta). Na wiosnę zwyciężyła Pogoń, lecz dzisiaj to Czarni po dobrym meczu zwyciężyli. Pozostaje Nam wyciągnąć wnioski odnośnie spadku poziomu gry w drugiej połowie. Drużynie z Czarnowa serdecznie gratulujemy zdobycia 3pkt. w DERBACH. Już dzisiaj oczekujemy na rewanż podczas rundy wiosennej na Waszym terenie ;).  Dziękujemy kibicom obu drużyn za obecność podczas zawodów. Dziękujemy także zawodnikom za rozegranie spotkania. Poniżej zamieszczamy informacje na temat rundy 12., stanu tabeli a także odnośnie 13. serii rozgrywek w "A" klasie. Już teraz serdecznie zapraszamy kibiców na ostatnie spotkanie Pogoni w tym roku kalendarzowym, które odbędzie się w Górzynie. DO ZOBACZENIA!!!