Stal nieugięta...

W sobotę (29.10.2016r.) na boisku w Wężyskach odbył się mecz w ramach 11. kolejki "A" klasy. Miejscowa Pogoń podejmowała gości z Jasienia. Gospodarze zaprezentowali się w następującym składzie:

Ariel Stępień

Od początku meczu Pogoń mocno zaatakowała. Stal zmuszona była do obrony przez co osłabiony był jej atak. Podczas pierwszej połowy goście przeprowadzili może dwie lub trzy składne akcje ofensywne, które zakończyły się niepowodzeniem. Co prawda Stal trafiła do siatki Szymona w pierwszej połowie meczu, lecz gol strzelony był z pozycji spalonej przez co nie został uznany. To My kontrowaliśmy grę. Zachowanie na boisku Naszych zawodników mogło się podobać. Nie gubiliśmy piłki poprzez własne błędy. Ładnie przerzucaliśmy ciężar gry pomiędzy skrzydłami dzięki czemu wyprowadzaliśmy liczne konstruktywne akcje, które niestety nie zostały wykorzystane. Nieskuteczność Naszych napastników i wspaniała postawa bramkarza gości przełożyła się na wynik po pierwszej połowie. Pierwsza połowa zdecydowanie dla Pogoni. Przyzna to każdy kto był obecny podczas dzisiejszego spotkania. W przerwie meczu nie odbyła się żadna zmiana w Naszych szeregach personalnych. Niestety... zmiany zaszły w aspektach czysto piłkarskich. Podczas drugiej połowy nie graliśmy najgorzej, lecz poziom gry Naszych zawodników zauważalnie spadł. Na boisku pojawiło się więcej czystych miejsc przez, które Stal mogła rozegrać piłkę. Fakt ten starali się wykorzystać goście przedostając się pod Nasze pole karne. Na szczęście nie zdołali zdobyć bramki. Oczywiście My także stwarzaliśmy sytuacje podbramkowe, lecz golkiper gości dosłownie zamurował swoją bramkę. Trener Pogoni podczas drugiej połowy przeprowadził trzy zmiany. Boisko opuścił Mariusz (opaskę kapitana przejął Mateusz Kasowski), Kacper i Patryk Sochacki. W Ich miejsce pojawili się kolejno Mateusz Dalecki (51min.), Grzegorz (69min.), Ariel (75min.). Warto zauważyć, że dobrze na pozycji bramkarza zaprezentował się Nasz nominalny pomocnik Szymon. Jest to jego drugi mecz na pozycji bramkarza w rundzie. Zarazem w Cybince jaki dzisiaj zachował czyste konto. Szkoda, że nie utrzymaliśmy poziomu pierwszej połowy podczas całego spotkania, lecz nie graliśmy z słabą drużyną. Stal potrafiła się przeciwstawić. Musimy wyciągnąć stosowne wnioski w sprawie dzisiejszej różnicy poziomów pomiędzy dwoma połowami meczu aby za tydzień zaprezentować dobrą i równą grę na dystansie ponad 90. minut. Już teraz serdecznie zapraszamy na DERBY, które już za tydzień w niedzielę. Poniżej zamieszczamy wyniki sobotnich spotkań 11. kolejki, zapowiedź niedzielnych spotkań 11. kolejki, tabelę stan na wieczór 29.10.2016r. oraz zapowiedź 12. kolejki. DERBY zawsze toczą się własnymi prawami. Każdy mecz jest inny szczególnie te rozgrywane z Czarnymi. Ostatnie spotkanie wygrała Pogoń(2:0), lecz to już było. Czarni na 100% zaprezentują się najlepiej jak tylko mogą. Myślę, że ta myśl będzie motorem napędowym Naszych zawodników aby postarać się kolejny raz wygrać z Naszymi sąsiadami. Już teraz wszystkich kibiców oraz drużynę Czarnych serdecznie zapraszamy na DERBY. Niech wygra lepszy!!! Serdecznie dziękujemy wszystkim kibicom, piłkarzom oraz drużynie z Jasienia za obecność na dzisiejszym spotkaniu. DO ZOBACZENIA!!!