Ciężkie warunki...

W niedzielę (09.102016r.) na boisku w Grzmiącej odbył się mecz pomiędzy Perłą Cybinka a Pogonią Wężyska. Goście wystąpili w następującym składzie:

roster.substituted.change86'

Mecz odbywał się w trudnych warunkach atmosferycznych. Od rana padał deszcz. Przez opady boisko było bardzo śliskie. Zawodnicy często upadali gdy próbowali wykonać energiczny zwrot w kierunku piłki. Każdy kto uważnie przeczytał skład Naszej drużyny, zauważył, że w składzie nie ma nominalnego bramkarza. Pierwszy raz w ligowych rozgrywkach na tej pozycji wystąpił Szymon Łopatkiewicz. W pierwszych 5. minutach meczu mogliśmy już prowadzić 2:0. Niestety... nie wykorzystaliśmy tych szans. Mecz dopiero się zaczął, więc walczymy! Pierwsza połowa spotkania to ciężka i słaba poziomem, lecz stosunkowo wyrównana gra obu zespołów. Zarazem Perła jaki Pogoń stwarzała sytuacje podbramkowe. Perła po akcji w mniej więcej 35. minucie gry już cieszyła się zdobytym golem, lecz przed utratą bramki uratował Nas Dawid. Nie mogliśmy tego tak zostawić. Staraliśmy się napierać na przeciwników dzięki czemu w 42. minucie meczu sędzia meczu wskazał na 11. metr. Faulowany był Nasz pomocnik Mariusz, który walczył o dobrą pozycję. "Na raty" rzut karny wykorzystał Maciej Żarski. Prowadzimy! Pod koniec pierwszej połowy żółtą kartkę obejrzał jeszcze Dawid. Przerwa... Na drugą część spotkania wychodzimy bez zmian. W drugiej części spotkania gra zmieniła swoją postać. To My mieliśmy większe posiadanie piłki a przeciwnicy głównie bronili własnej bramki. Stworzyliśmy kilka sytuacji, które mogłyby zakończyć się podwyższeniem wyniku, lecz gdy nadszedł momentu strzału to piłka niestety leciała ponad bramkę lub prosto w bramkarza. W 70. minucie meczu boisko opuścił Nasz kapitan Mariusz. Opaska kapitana została przekazana Patrykowi Krawczykowi, który wyróżniał się na boisku a w miejsce Mariusza wszedł Grzegorz Tararako. Drugą zmianę trener Pogoni przeprowadził w 80. minucie. Boisko opuścił Krystian Reszetniak a w jego miejsce pojawił się Marcin Andryk. W 85. minucie spotkania celnym trafieniem popisał się Patryk Krawczyk. Patryk posłał piłkę po ziemi przy słupku dzięki czemu uszczęśliwił nielicznie zgromadzonych kibiców z Wężysk. Chwilę po golu Pogoń przeprowadziła trzecią zmianę. Boisko opuścił Mateusz Dalecki a w jego miejsce szansę na krótką prezentację otrzymał Rafał Olszewski. Mecz zakończył się wynikiem 2:0. Ciężkie warunki atmosferyczne sprawiły, że spotkanie toczyło się na słabym poziomie piłkarskim. Mamy trochę do poprawy. Skuteczność znowu okazała się Naszą słabą stroną. Treningi jakie odbędą się w tygodniu będą okazją na poprawę Naszej gry. Miejmy nadzieję, że już w sobotę zaprezentujemy lepszy poziom i pewnie wygramy. Poniżej zamieszczamy informacje odnoście wyników 8. kolejki, stan tabel na niedzielny wieczór a także zapowiedź 9. kolejki. Dziękujemy zawodnikom i kibicom obecnym na spotkaniu. DO ZOBACZENIA!