Derby za 3pkt!!!

W niedzielę podczas festynu zorganizowanego z okazji Dnia Dziecka odbył się mecz w ramach rozgrywek o mistrzostwo klasy A. Rywalizowały dobrze znane sobie zespoły. Czarni na własnym boisku podejmowali Naszą drużynę. Derby!!! Pogoń reprezentował: (grafika poniżej).

Spotkaniu towarzyszyła dobra oprawa. Mieszkańcy Czarnowa jak zawsze stanęli na wysokości zadania i zorganizowali świetną zabawę głównie dla najmłodszych, lecz nie tylko. Jak wszyscy wiemy derby w każdym zakątku świata rządzą się swoimi prawami. Tak było również tym razem... Kilka szczegółów poniżej... Chwilę po godzinie 18:00 sędzie zawodów wyprowadza drużyny na plac gry, sprawdza gotowość zawodników i rozpoczyna spotkanie. Nasi zawodnicy szybko przedostają się pod bramkę gospodarzy. Kilka podań strzał i sędzia po około 30. sekundach musi ukarać zawodnika gospodarzy. Tomek broni ręką w polu karnym... Niestety... osłabia swoją drużynę... Wszyscy wiemy jak ciężko jest grać w osłabieniu szczególnie 89. minut....  No nic... stało się... Wracamy do meczu. Podyktowany rzut karny pewnie wykorzystuje Karol. Prowadzimy w DERBACH 1:0. Kilka minut później bo już w 7. minucie spotkania udaje się podwyższyć wynik spotkania. Karol po dobrym podaniu od Kacpra znajduje się w dogodnej pozycji strzeleckiej, którą skutecznie wykorzystuje. Widać zakłopotanie na twarzach gospodarzy... Nie ma co się dziwić. Jest 7. minuta spotkania a Oni przegrywają 2:0 grając w osłabieniu. Mało tego... Mijają kolejne minuty, dokładnie 5 a Czarni tracą kolejną bramkę. Piłkę lecącą z pola karnego Bohdana przedłuża zawodnik Czarnych. Do piłki dobiega Patryk Sochacki, kilka zwodów i udaje mu się zdobyć kolejnego gola dla Naszej drużyny. 3:0 w 12. minucie... kto by się spodziewał.... Trzy minuty później jest już 4:0... Dośrodkowanie Kacpra wykorzystuje Karol dla którego jest to już trzecie trafienie w tym meczu. Gospodarze dostają mocny cios..., lecz to nie koniec meczu. To dopiero początek dlatego nie składają broni. Zawzięcie próbują atakować bramkę Bohdana. Straszą Bohdana głównie strzałami z rzutów wolnych, lecz również z akcji kombinacyjnych. Nie pozostajemy dłużni, lecz tym razem defensywa gospodarzy spisuje się zdecydowanie lepiej. Czarnym udaje się zdobyć bramkę 39. minut po pierwszym gwizdku. Bohdana pokonuje były gracz Pogoni. Mamy 4:1 i całą drugą połowę przed sobą. Przerwa. Podczas drugiej części spotkania obie drużyny stwarzają groźne sytuacje. Jak się później okazuje żadna nie znalazła drogi do bramki. Wynik ustalony podczas pierwszej połowy nie ulega zmianie. Z biegiem czasu Nasza drużyna przeprowadza zmiany. W 58. minucie boisko opuszcza Szymon. W jego miejsce pojawia się Mariusz. Kolejne rotacje w składzie mają miejsce kolejno w 70.,  80. i w 87. minucie. Plac gry opuszcza: Kacper, Patryk Sochacki oraz Patryk Krawczyk. W Ich miejsce melduje się Marcin, Rafał i Łukasz. Wygrywamy DERBY 4:1. W dwu meczu również wygrywamy tym razem 6:4.  Przypomnijmy. Jesienne DERBY zwyciężyli Czarni, 3:2. Dziękujemy piłkarzom obu drużyn oraz obecnym kibicom. Niedzielne zawody to głównie rywalizacja sportowa, lecz nie tylko. Przed rozpoczęciem spotkania zawodnicy obu drużyn otrzymali po 3 piłki od Naszego Starosty Powiatowego oraz sołtysa Czarnowa. Miły gest. Na boisku jesteśmy rywalami, lecz to tylko podczas zawodów. Czarni!!! Widzimy się już jesienią! Poniżej zamieszczamy wyniki 25. kolejki, tabelę oraz zapowiedź ostatnich pojedynków sezonu 2016/17r. Zapraszamy do oglądnięcia galerii z niedzielnych DERBÓW. DO ZOBACZENIA!!!