Pierwsze zwycięstwo dobrą perspektywą.

Dnia 13.09.2015r. na stadionie w Wężyskach obył się mecz Zielonogórskiej A klasy pomiędzy "Pogoń" Wężyska-"Żenisz Żenichów. Drużyna gospodarzy wystąpiła w następującym składzie:
Marcin Pawelski- Mariusz Karbowiak, Adam Kułacz(k), Kamil Kwiatkowski, Krzysztof Piwowarczyk-Daniel Brajerek, Dariusz Sadowski, Mateusz Kasowski, Szymon Łopatkiewicz, Paweł Wilk- Krystian Borodo
Mecz od pierwszych minut toczył się dość dynamicznie. Goście już w piątej minucie strzelają gola, lecz drużyna gospodarzy nie próżnuje i odpowiada pewnie wykonanym rzutem karnym przez Dariusza Sadowskiego. W 16. minucie mecz sędzia zawodów podyktował pierwszą w tym spotkaniu żółtą kartkę zawodnikowi naszej drużyny Kamilowi Kwiatkowskiemu oraz zawodnikowi przeciwnej drużyny. Te dwa kartoniki odtworzyły dość sporą liczbę kartek w tym meczu. Tuż przed końcem pierwszej połowy żółtą kartką ukarany został Szymon Łopatkiewicz a chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy Mateusz Kasowski oraz zawodnik gości. W 55. minucie z płyty boiska schodzi Krzysztof Piwowarczyk a w jego miejsce melduje się Łukasz Kuzdrowski. Kilka minut po zmianie na prowadzenie wychodzi Pogoń Wężyska. Strzałem, który po rykoszecie wpada w siatkę bramki popisuje się Dariusz Sadowski. Mecz zaczyna się układać po naszej myśli. 5 minut po bramce na 2;1 Łukasz Kuzdrowski doprowadza do podwyższenia wynkiu na 3;1. Był to piękny strzał, który dał kibicom powody do radości ponieważ pierwsze zwycięstwo w sezonie było coraz bliżej. W 70. minucie mecz sędzia każe Dariusza Sadowskiego żółtą kartką za dość przypadkowy atak na głowę przeciwnika stopą. W miej więcej 85. minucie gospodarze nie odpuszczają w strzelają gola kontaktowego. Stan meczu 3;2. Przed i po golu kontaktowym gości trener gospodarzy przeprowadził jeszcze trzy zmiany. Boisko opuścił Szymon Łopatkiewicz, Mateusz Kasowski i Kamil Kwiatkowski a w ich miejsce wszedł Rafał Olszewski, Marcin Andryk i Kamil Grubizna. Gra Pogoni wygląda coraz lepiej. W końcu nasi gracze stają się skuteczni i w zaczynają się liczyć w przebiegu meczu. Było to bardzo dobre niedzielne popołudnie. Dziękujemy kibicom, zawodnikom, oraz drużynie gości za udane widowisko. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich na wielkie DERBY z drużyną z Czarnowa. Mecz odbędzie się na stadionie w Czarnowie 20.09.2015r. o godzinie 15:00. Zarazem drużyna z Wężysk i Czarnowa prezentuje wysoki poziom gry. Miejmy nadzieję, że będzie to równie dobre spotkanie na jakie się zapowiada. Wszyscy dobrze wiemy, że Pogoni potrzebne są ligowe punkty. Dlatego wesprzyjmy naszą drużynę w czasie drogi do zwycięstwa w tym spotkaniu. WSZYSCY NA DERBY.