Początek za trzy...

W niedzielę 20.08.2017r. rozpoczęliśmy kolejny sezon Klasy A. Rundę jesienną edycji 2017/18r. inaugurowaliśmy w Grzmiącej. Podjęliśmy tam miejscową Zorzę. Wystąpiliśmy w następującym skłądzię:(grafika poniżej).

Od pierwszych minut można było zauważyć przewagę Naszej drużyny, która rosła wraz z czasem minutnika. Po kilku nieudanych akcjach do braki pierwszy raz w 7. minucie trafia Kacper Magdziak. Kacper wykorzystał wrzutkę Kuby i głową skierował piłkę w lewy bok bramkarza nie dając mu szans na uratowanie swojego zespołu. Niedługo po tej akcji praca pomocników ponownie zaowocowała. Piłkę przejmuje Patryk i nie zastanawiając się kieruje ją w pole karne gdzie przy zamieszaniu pomiędzy Szymonem a zawodnikiem gospodarzy piłka trafia do siatki. Kończymy pierwszą połowę pewnie prowadząc. Na drugą odsłonę wychodzimy w niezmienionym składzie. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej części zawodów żółtą kartkę obejrzał Kacper Magdziak. W 60. minucie trener Naszej drużyny, Karol Pędzioch decyduje się na przeprowadzenie pierwszej roszady w wyjściowym składzie. W miejsce Grzesia pojawia się Krzysiu. Zmienia to troszkę organizację na boisku. Do przodu wysunięty zostaje Szymon którego miejsce zajmuje wyżej wymieniony Krzysiu. 5 minut po przeprowadzeniu zmiany Nasza drużyna ponownie zadaje cios. Tym razem piłkę w połowi boiska przejmuje Kuba. Przyjęcie, strzał i gol.  Niewiarygodna radość Naszego zawodnika z zdobytego gola ;) Mija kolejne 5 minut. Tym razem piłkę wrzuca Krzysiu. Futbolówka przelatuje nad bramkarzem i dolatuje do Kacpra, który zdobywa drugiego gola w niezielnym spotkaniu. Zmiana. Plac gry opuszcza Szymon a w jego miejsce pojawia się Dominik Karbowiak. Debiutant w lidze przejmuje piłkę dwie minuty po wejściu na boisko i strzela na bramkę. Piłka wie gdzie lecieć. Mamy 5:0. Do końca spotkania przeprowadziliśmy jeszcze trzy zmiany. Kolejno w 73. 76. i 77. minucie boisko opuścił Patryk, Kacper i Adam. W Ich miejsce pojawił się Marcin Andryk, Błażej i Michał. Błażej Krzyżanowski oraz Michał Tomczak to również debiutanci w seniorskich rozgrywkach.Pod koniec meczu  około 87. minuty gospodarze mieli do wykorzystania rzut karny. Świetnie spisał się Nasz bramkarz Marcin Pawelski. Broniąc rzut karny zanotował pierwsze spotkanie w sezonie "na zero z tyłu". Poniżej zamieszczamy wyniki 1. kolejki, tabelę, oraz zapowiedź 2. kolejki. Pogoń obecnie znajduje się na pozycji lider. Oby tak do końca ;)