Alfa zadała cios.....

W niedzielę (11.09.2016r.) na boisku w Jaromirowicach odbył się mecz w ramach 4. kolejki "A" klasy grupy Zielonogórskiej II. Miejscowa Alfa podjęła przyjezdną Pogoń Wężyska. Pogoń wystąpiła w następującym składzie:

Maciej Żarski

Mecz rozpoczął się od kilku ciekawych sytuacji na korzyść Pogoni. Już w pierwszym kwadransie pierwszej połowy mieliśmy okazje, które mogły zakończyć się zdobyciem bramki. Niestety tak się nie stało. Raz piłka odskoczyła drugi raz nieczyste trafienie w piłkę przez Naszego zawodnika skutkowało brakiem bramki. Po 15. minutach gry mecz wyrównał się. W międzyczasie żółtą kartką ukarany został Kacper. Zawodnik gospodarzy prowokował i zachowywał się niesportowo, lecz ukarani zostali we dwóch... Alfa stwarzała groźne sytuacje, lecz Nasza defensywa nie dała za wygraną aż do 43. minuty.... Wtedy po błędzie do piłki doszedł znany wszystkim zawodnik gospodarzy pochodzący z Wężysk Darek, który wykorzystał okazję bramkową. 1:0.... NIE PODDAJEMY SIĘ! Walczyliśmy dalej stwarzając sytuację podbramkowe, których nie mogliśmy wykorzystać.... Podczas jednej sytuacji podbramkowej w pierwszej połowie faulowany był Krystian.... Ewidentny rzut karny, którego sędzia zawodów nie podyktował...  Przerwa.... Kilka minut po przerwie żółtą kartką ukarany został Dawid a następnie Krystian. W 67. minucie gry na placu pojawił się Mariusz Karbowiak. Zmienił On Mateusza Daleckiego. W drugiej połowie mecz Pogoń trochę osłabła. Brakowało trochę "paliwa" aby szybciej rozegrać akcję czy zerwać się do toczącej się piłki, lecz nie można odebrać Naszym zawodnikom waleczności. W 75. minucie żółtą kartką ukarany został zawodnik gospodarzy z numerem 19 a 3 minuty później Nasz pomocnik Mateusz Kasowski. W ostatniej minucie podstawowego czasu gry na boisku zaprezentował się Szymon Łopatkiewicz. Nasz młodzieżowiec zmienił Dawida Kasperowicza. Dosłownie kilka sekund po zmianie zawodników do piłki znowu dostał się zawodnik gospodarzy Darek, który ponownie wykorzystał okazję na gola, podwyższając wynik meczu na 2:0. W całym meczu sędzia zawodów jaki sędziowie boczni podejmowali decyzje, które budziły mnóstwo mieszanych uczuć głównie u kibiców Pogoni a także Alfy. Sędziowie ewidentnie nie byli w dobrej dyspozycji..... Co było to było! Przegraliśmy... To się zdarza... Mamy trochę do poprawy... Nie zaprezentowaliśmy swojej optymalnej gry... Treningi w tygodniu będą okazją aby poprawić ten  stan rzeczy. Gratulujemy Alfie zwycięstwa! Dziękujemy kibicom za przybycie na mecz. Piłkarzom obu drużyn za rozegranie meczu. Gratulujemy także Naszym sąsiadom z Czarnowa sobotniego zwycięstwa. Nie załamujemy się! Walczymy dalej! Warto dodać, że podczas niedzielnego poranka swój pierwszy mecz rozegrali juniorzy Pogoni Wężyska. Niestety... ulegli drużynie Tęczy Krosno Odrzańskie aż 16:0. Swój kolejny mecz zagrają już w środę 14.09.2016r. na boisku w Wężyskach. Będzie to mecz rozgrywany w ramach zaległej kolejki z drużyną Akademii Krosno Odrzańskie. Do tej pory seniorzy w sezonie 2016/2017r. odnieśliśmy dwa zwycięstwa, jeden remis i porażkę. To dobry wynik jak na ten moment rozgrywek. Poniżej zamieszczamy wyniki 4. kolejki, stan tabeli na wieczór 11.09 a także zapowiedź 5. kolejki. Już teraz wszystkich serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie na własnym terenie.DZIĘKUJEMY I DO ZOBACZENIA!!!!